Ceremonija dodjele diploma za studente Univerziteta SSST

27. 09. 2020.

Ovaj 26. septembarski dan prošao je u slavljeničkom raspoloženju jer je Univerzitet SSST ispratio 13. generaciju diplomaca i 10. generaciju postdiplomaca sa Fakulteta kompjuterskih nauka i informacijskih sistema, Političkih nauka i internacionalnih odnosa, Ekonomije i biznisa i Filmske akademije. Kišno vrijeme nije promijenilo činjenicu da je bilo mnogo razloga za veselje: naši diplomci i postdiplomci prošli su kroz jednu od najzahtjevnijih godina u obrazovanju ne samo za BiH, već i za cijeli svijet, zbog postojeće pandeimje. Naročito smo ponosni zbog prisustva NJ.E. Ambasadora Velike Britanije, Matthew Fielda, koji je uveličao ceremoniju dodjeljući diplome u ime Univerziteta u Buckinghamu, te tako učestvovao u radosti studenata i njihovih ponosnih roditelja. Također, Univerzitet je imao čast da danas oficijelno proglasi lansiranje Profesure Christian Schwarz-Schilling u internacionalnim odnosima i političkim naukama, tako odajući počast ovom velikom profesoru, umješnom diplomati i iskusnom biznismenu.

Ceremonija je održana uz puno poštivanje propisanih epidemioloških mjera (socijalna distanca, dezinfekcija i nošenje maski).

Našim diplomcima i postdiplomcima – sada već Alumni studentima – želimo mnogo uspjeha, sreće i prosperiteta u njihovim budućim poduhvatima. Radujemo se što ćemo slušati o njihovim narednim ostvarenjima!