Master program - Diplomatija

26. 07. 2019.

Postdiplomski programi na Univerzitetu SSST, osmišljeni su tako da studentima koji završe prvi ciklus studija i odluče se na master studij, obogatimo i unaprijedimo njihovo akademsko iskustvo, nudeći prvoklasnu priliku da postanu stručnjaci u željenoj oblasti. Bez obzira na to da li svoju karijeru namjeravate nastaviti u industriji, vladinom  ili nevladinom sektoru, ili ipak u akademskoj zajednici SSST na pravi način vas priprema za sve izazove koji će stajati pred vama.

Postdiplomski studij iz Diplomatije, osmišljen je tako da studentima pruža praktično i teorijsko znanje o međunarodnoj diplomatiji te o ulogama koju diplomate imaju u promicanju ciljeva svojih vlada. Skaldno tome, program Diplomatije na Univerzitetu SSST nudi predmete koji uključuju segmente o stvaranju vanjske politike i snage koja je vodi, historiju diplpmatije, javnu diplomatiju, diplomatiju EU, diplomatske pregovore kao i praksu diplomatije.

Tokom studija naglasak je stavljen na praktične elemente vanjske politike, na način na koji se provodi te na uloge pojedinaca i institucija koje obavljaju te funkcije. U tom kontekstu, studenti će često provoditi simulacije u stvarnim životnim situacijama poput onih koje izazivaju diplomate i kreatori politike. Osim toga, svi predmeti će  pomoći studentima da izoštre svoje vještine u pisanju, usmenom izlaganju i kritičkom mišljenju, svim ključnim komponentama diplomatske prakse.

Program je otvoren za studente koji su završili prvi ciklus studija iz oblasti političkih nauka i međunarodnih odnosa, humanističkih nauka, prava, jezika i ekonomije.

Studenti koji pohađaju ovaj program dobit će potrebne vještine za rad u državnim institucijama, kao što su Ministarstvo vanjskih poslova, nacionalne i međunarodne agencije i misije, strana predstavništva, zajedničke komisije i stručne agencije Europske unije, kao i izvozne kompanije iz Bosne i Hercegovine.

Poziv za upis je otvoren i traje sve do septembra 2019. godine. Za više informacija posjetite našu web stranicu www.ssst.edu.ba pozovite nas na broj telefona 033/975-002 ili nam pišite na email adresu admissions@ssst.edu.ba

Prihvatite izazov. Čekamo vas!