SSST News

KONKURS za upis studenata u prvu godinu II ciklusa studija na Univerzitetu Sarajevo School of Science and Technology u akademskoj 2019./2020. godini

Jul 3, 2019

Na osnovu člana 79. do 84. Zakona o visokom obrazovanju Kantona Sarajevo („Službene novine Kantona Sarajevo“, broj:33/17) i Pravila studiranja za drugi ciklus studija na Univerziteta Sarajevo School of Science and Technology (Univerzitet SSST), Univerzitet SSST objavljuje:

KONKURS

u akademskoj 2019./2020. godini

Konkurs se raspisuje za upis u prvu godinu drugog ciklusa studija koji se organizira na fakultetima / akademiji Univerziteta Sarajevo School of Sceince and Technology (u daljnjem tekstu: organizacione jedinice).

Studij se organizira u trajanju od dvije godine i nosi ukupno 120 (E)CTS bodova.

Školarina za jednu studijsku godinu II ciklusa studija u dvogodišnjem trajanju ( četiri semestra)  na Fakultetima Univerziteta SSST, uključujući odbranu magistarskog rada i potrebnu literaturu za kompletan studij, iznosi 10.170,32 KM odnosno u protivrijednosti 5.200,00 Eura.

Školarina za magistarski studij u jednogodišnjem trajanju (dva semestra), uključujući odbranu magistarskog rada i potrebnu literaturu za kompletan studij iznosi KM 18.384,80 odnosno u protivrijednosti 9.400,00 Eura.

Na Sarajevo Film Academy godišnja školarina iznosi KM 18.580,38 odnosno u protivrijednosti 9.500,00 Eura (devetihljadapetstotina Eur) za  državljane BiH.  Za strane državljanje godišnja školarina iznosi KM 24.447,87 KM odnosno u protivrijednosti 12.500,00 Eura (dvanaesthiljadapetstotina Eur) .

U prvu godinu II ciklusa studija studija u akademskoj 2019/2020. godini kandidati se upisuju u skladu sa planom upisa studenata na organizacionim jedinicama Univerziteta Sarajevo School of Science and Technolology, kako slijedi:

FAKULTET  ZA KOMPJUTERSKE NAUKE:

• 10  redovnih studenata

FAKULTET ZA INFORMACIONE SISTEME:

FAKULTET ZA EKONOMIJU:

• 10 redovnih studenata

FAKULTET ZA POLITIČKE NAUKE I MEĐUNARODNE ODNOSE:

• 10 redovnih studenata

SARAJEVO FILM ACADEMY (SFA):

10 redovnih studenata

Pravo učešća na Konkursu pod jednakim uvjetima imaju državljani Bosne i Hercegovine i strani državljani sa završenim odgovarajućim prvim ciklusom studija koji se vrednuje sa najmanje 180 odnosno 240 (E)CTS studijskih bodova, kao i kandidati koji su završili studij po predbolonjskim nastavnim planovima i programima u Bosni i Hercegovini, kao i kandidati koji su prvi ciklus odnosno predbolonjski studij završili izvan Bosne i Hercegovine, a za koje je nakon postupka priznavanja stranih visokoškolskih kvalifikacija utvrđeno da imaju završeno adekvatno obrazovanje za nastavak školovanja.

Na  II ciklus studija Sarajevo Film Academy  (SFA) studije mogu aplicirati:
a)  kanidati koji su studirali film i posjeduju i znanje i iskustvo u stvaranju filma; uz prijavu na konkurs obavezni su priložiti svoje prethodne radove iz oblasti filma, montaže ili kamere.

b) kandidati koji dolaze sa drugih fakulteta: književnost, filozofija, historija umjetnosti ili sa prava, ekonomije i samim tim imaju skromno ili nikakvo iskustvo na filmskom planu; uz prijavu na konkurs  prilažu motivaciono pismo, napisan scenario za kratki filim(dokumentarni ili igrani). Sa ovim kandidatima je obavezan intervju.

Utvrđivanje jedinstvene rang-liste svih prijavljenih kandidata vršit će se na osnovu prosječne ocjene koju su kandidati ostvarili u toku prvog ciklusa studija, odnosno nakon završetka studija po predbolonjskim nastavnim planovima i programima.

Preliminarna rang-lista svih primljenih i prijavljenih kandidata visokoškolske ustanove objavit će se na oglasnoj ploči i na web stranici Univerziteta SSST najkasnije dva dana nakon isteka roka za podnošenje prijava na Konkurs.

Na listu može staviti prigovor nezadovoljni kandidat u roku od tri dana od dana objave rektoru Univerziteta SSST. Rektor Unvierziteta SSST će odlučiti o prigovoru u roku od tri dana.

Kandidati mogu predati dokumente Studentskoj službi Univerziteta SSST u Sarajevu (Hrasnička cesta  3a) radnim danom od 9,00 do 16,00 sati.

Uz zahtjev za upis kandidati predaju:

1. originalna diploma i dodatak diplomi (za studente koji su završili bolonjski studij) o prethodno završenom studiju u Bosni i Hercegovini odnosno nostrificirana diploma za kandidate koji prethodni studij nisu završili u Bosni i Hercegovini (studenti Univerziteta u Sarajevu koji su završili prvi ciklus studija mogu do izdavanja diplome i dodatka diplomi predati uvjerenje o završenom studiju ukoliko se promocija i dodjela diploma vrši nakon završetka roka predviđenog za dostavljanje prijava za upis po ovom konkursu),
  2. izvod iz matične knjige rođenih i
  3. uvjerenje o državljanstvu.

Prijave na Konkurs za upis podnose se od 01. jula do 15.septembra 2019. godine

Visit us

Bosnia and Herzegovina

Entrance Exams are held at SSST, from April to September, starting at 9:00 a.m.

Contact us

Download brochure

Get the manual for freshman and prepare
for SSST Entrance Exam.