SSST News

KONKURS za upis studenata u prvu godinu III ciklusa studija na Univerzitetu Sarajevo School of Science and Technology u akademskoj 2019./2020. godini

Jul 3, 2019

Na osnovu člana 79. do 84. Zakona o visokom obrazovanju („Službene novine Kantona Sarajevo“,broj:33/17) i Pravila studiranja za treći ciklus studija na Univerzitetu Sarajevo School of Science and Technology (Univerzitet SSST), Univerzitet SSST  objavljuje

KONKURS

u akademskoj 2019./2020. godini

Konkurs se raspisuje za upis u prvu godinu trećeg ciklusa studija koji se organizira na fakultetima Univerziteta Sarajevo School of Sceince and Technology (u daljnjem tekstu: organizacione jedinice).

Studij se organizira u trajanju od tri godine i nosi ukupno 180 (E)CTS bodova.

Školarina za kompletan III ciklus studija na svim fakultetima iznosi  KM 29.728,62 odnosno u protivrijednosti 15.200,00 Eura.

U prvu godinu III ciklusa studija u akademskoj 2019/2020. godini kandidati se upisuju u skladu sa planom upisa na organizacionim jedinicama Univerziteta Sarajevo School of Science and Technolology, kako slijedi:

FAKULTET  ZA KOMPJUTERSKE NAUKE:

• 7  kandidata

FAKULTET ZA INFORMACIONE SISTEME:

FAKULTET ZA EKONOMIJU:

• 7 kandidata

FAKULTET ZA POLITIČKE NAUKE I MEĐUNARODNE ODNOSE:

MEDICINSKI FAKULTET

• 20 kandidata

Kandidati na III ciklusu studija na Fakultetima Univerziteta SSST rade doktorsku disertaciju u jednom od područja istraživanja na SSST (vidi www.ssst.edu.ba). Za svakog kandidata određuje se mentor koji redovno prati rad kandidata. Studij traje 6 semestara (tri godine). U prvoj godini studija kandidat pored istraživačkog rada na disertaciji  priprema seminarske radove iz četiri ključna predmeta koji su bitni za  sadržaj njegove disertacije, što određuje komisija i mentor kandidata. Na kraju prve godine kandidat brani ove radove pred komisijom zajedno sa preliminarnom prezentacijom programa disertacije, koncepta izrade i učinjenog progresa (tzv. kvalifikacioni ispit). Ukoliko kandidat uspješno prođe kvalifikacioni ispit nastavlja istraživački rad i na  kraju svakog semestra prezentira progres u radu pred mentorom i komisijom za odbranu disertacije. Na kraju VI semestra kandidat predaje, a zatim brani doktorsku disertaciju. Prije odbrane disertacije podrazumijeva se da kandidat rezultate svojih istraživanja objavi u međunarodnom referentnom časopisu ili prezentira na uglednoj međunarodnoj konferenciji. Kandidat, nakon odbrane disertacije stiče zvanje Doktor nauka sa Univerziteta SSST i Doctor of Science sa Buckingham Univerziteta iz Velike Britanije, osim za kandidate Medicinskog fakulteta koji dobijaju samo diplomu Univerziteta SSST.

Proces selekcije kandidata za doktorski studij je kompetitivan . Uslov za upis na III ciklus studija je završen magistarski studij i visoka prosječna ocjena u toku redovnih i postdiplomskih studija kao i zadovoljavajući rejting fakulteta/univerziteta sa kojeg dolazi kandidat. Iskustvo u radu se takođe vrednuje. Kako se nastava  na SSST izvodi na engleskom jeziku, to se i priprema i odbrana disertacije  izvodi na engleskom jeziku.

Intervjui sa zainteresovanim kandidatima će se dogovoriti blagovremeno. Zainteresovani kandidate su dužni da dostave svoju  prijavu i CV uključujući listu publikacija, prepis ocjena sa dodiplomskog i postdiplomskog studija, dvije preporuke, i kratak nacrt tj. okvirni prijedlog interesa istraživanja na adresu: Univerzitet SSST, Hrasnička cesta 3 a, Sarajevo, ili na admissions@ssst.edu.ba. Dodatne infornacije na tel :033 975 001 / 975 002. Više o Univerzitetu SSST na www.ssst.edu.ba

Prijave za Konkurs za upis podnose se od 01.jula do 15.septembra 2019.godine.

Visit us

Bosnia and Herzegovina

Entrance Exams are held at SSST, from April to September, starting at 9:00 a.m.

Contact us

Download brochure

Get the manual for freshman and prepare
for SSST Entrance Exam.