Potpisan sporazum o suradnji između Medicinskog fakulteta Univerziteta SSST i Opće Bolnice Tešanj.

21. 04. 2018.

Medicinski fakulet Univerziteta SSST od prve godine studija nudi mogućnost prakse, tako da studenti već u drugom semestru praktičnu nastavu pohađaju  u Hitnoj Pomoći KS, te u domovima zdravlja. Kako bi studenti posebno oni koji nisu iz Sarajeva, mogli ljeto provoditi u nekoj od klinika, menadžment Univerziteta SSST se potrudio da uspostavi suradnju sa svim velikim klinikama širom Bosne i Hercegovine. Upravo zbog toga smo jučer bili u posjeti bolnici u Tešnju, gdje je ozvaničena suradnja ove važne institucije sa medicinskim fakultetom SSST-a.

Predsjednik Univerziteta SSST, akademik Ejup Ganić te direktor Opće Bolnice Tešanj, doc.dr.med.sci. Hasan Škiljo su potpisali sporazum o suradnji, te će u budućnosti svi studenti Medicine Univerziteta SSST, imati priliku da uče od vrhunskih stručnjaka koji su uposlenici bolnice u Tešnju.

Sastanku je prisustvovala i dekanesa Medicinskog fakulteta prof. Semira Galijašević te prof. Besim Prnjavorac koji pored toga što je profesor na Univerzitetu SSST, šef je i odjela za pulmološke bolesti bolnice Tešanj.

Velika nam je čast i zadovoljstvo imati za partnera bolnicu koja se može pohvaliti vrhunskim stručnjacima koji ostvaraju zapažene rezultate, te uvode novitete kada je u pitanju  medicina u Bosni i Hercegovini.