UPIS STUDENATA NA STUDIJE MEDICINE, STOMATOLOGIJE, FARMACIJE I ZDRAVSTVENE STUDIJE U AKADEMSKOJ 2018/2019 GODINI

30. 05. 2018.

U akademskoj 2018/2019 godini, Univerzitet Sarajevo School of Science and Technology (SSST) pokreće pored postojećeg i veoma uspješnog programa medicinskih studija tri nova studijska programa – studij stomatologije, studij farmacije i zdravstvene studije. Svi programi su u potpunosti akreditovani te se sva nastava odvija na engleskom jeziku.

U cilju očuvanja kvaliteta i standarda izvrsnosti te kako bismo osigurali upis najboljih kandidata, broj studenata za svaki od tri nova akademska programa je ograničen na 20 po programu (stomatologija, farmacija i zdravstvene studije). Na medicinski program može se upisati do 40 studenata.

Nastava će se održavati u postojećim objektima u sklopu glavne zgrade Univerziteta na Ilidži. Naše laboratorije sa najmodernijom opremom i softverima namijenjenim praktičnoj nastavi nalaze se u podzemnom nivou glavne zgrade kampusa i pokrivaju oko 1800 kvadratnih metara prostora. Pored neophodne teorijske nastave, praktična nastava je naročito dragocjena za naše studente, te tu stavljamo poseban naglasak. Takođe, naši predavači su istaknuti stručnjaci i cijenjeni profesori a naši studenti će takođe imati i obaveznu ljetnju praksu u nekim od renomiranih zdravstvenih ustanova.

Prijemni ispiti za akademsku 2018/2019 godinu održavaju se u na sljedeće datume u tekućoj godini:

• April –  7 i 21
  • Maj – 5 i 19
  • Juni – 2, 9 i 23
  • Juli – 7 i 21
  • August – 11 i 25
  • Septembar – 8 i 22

Prijemni ispiti počinjuu 9:00, u zgradi Univerziteta SSST-a (Hrasnička cesta 3a, Ilidža, Sarajevo; tel: +387 33 975 001/002).

Kandidati zainteresovani za studij stomatologije i farmacije polažu dva testa: jedan iz engleskog jezika te drugi test sa kombinovanim pitanjima iz biologije, hemije i fizike. Kandidati zainteresovani za zdravstvene studije polažu samo test iz poznavanja engleskog jezika. Svi kandidati trebaju popuniti prijavni formular, uz navođenje odabranog datuma prijemnog ispita a za stipendije popunjava se aplikacioni formular. Oba formulara možete poslati na admissions@ssst.edu.ba .Za više informacija molimo kontaktirajte nas na + 387 33 975 002.