Studenti Medicinskog fakulteta Univerziteta SSST u Groningenu ( Holandija )

11. 06. 2018.

Studenti Medicinskog fakulteta Univerziteta SSST, učestvovali su u jednom od najvećih međunarodnih (bio)medicinskih kongresa na svijetu, Međunarodni studentski kongres ( Bio) medicinskih nauka – ISCOMS 2018. Uz podršku Univerziteta SSST, četiri studenta su otputovala u Groningen ( Holandija) i sudjelovali su u različitim aktivnostima, što je za njih bilo zaista veliko isksutvo. Aktivnosti su uključivale poster prezentacije, radionice i predavanja. Studenti su posjetili i UMCG – Univerzitetski medicinski centar Groningen, u kojem su dobili priliku saznati više o vrhunskim otkrićima o istraživanju raka, intregraciji sadašnje tehnologije sa kliničkom praksom, te provoditi različite invazivne kliničke postupke, mikro i macrosuturing, transesphageal echocardiography ( TEE), biopsije, dijagnoze itd. Bila je ovo odlična prilika za uspostovaljanje suradnje sa mnogim studentima medicine iz Velike Britanije i zemalja Južne i Sjeverne Amerike, Azije itd. Također, dobili su poziv za učešće na kongres u Dublinu ( Irska) i Leiden ( Holandija). Jako smo ponosni na činjenicu da znanja stečena na univerzitetu SSST se mogu mjeriti sa najboljim evropskim i svjetskim standardima u obrazovanju. Ovo je bio veliki korak za naše studente medicine, jer su predstavnici Univerziteta SSST uspostavili snažnu suradnju sa respektabilnom medicinskom školom Univerziteta u Groningenu.