Student četvrte godine medicinskog fakulteta Univerziteta SSST odlazi na praksu u Beč.

25. 04. 2018.

Amar Balihodžić je jedan od najboljih studenata četvrte godine medicinskog fakulteta na Univerzitetu SSST te je zbog  dobrih rezultata i predanog rada, dobio  priliku da 2,5 mjeseca boravi u Beču na renomiranom institutu St. Ann Children's Cancer Research.

Na istom institutu profesor Medicinskog fakulteta Univerziteta SSST Mirza Ibrišimović, radio je kao PhD student te je zahvaljujući svom ugledu koji je stekao na ovom institutu, mogao Amara preporučiti i pomoći mu da stekne ovo jako veliko i važno iskustvo.

Amar će tokom 2.5 mjeseca boravka u Beču imati plaćene troškove, te će proći kroz intenzivnu obuku rada u naučno-istraživačkom labaratoriju prof. Thomas Lion-a, te raditi na projektu vezanom za izučavanje hronične mijeloične leukemije ( CML).

'' Jako sam sretan zbog prilike koja mi je pružena i jedva čekam da svojim kolegama prenesem sve ono što ću naučiti od velikih stručnjaka. Veliko hvala prof. Mirzi Ibrišimoviću koji mi je pomogao da dobijem stipendiju i provedem neko vrijeme u Beču. A ovo je svakako važan korak u mojoj budućoj karijeri doktora. '' rekao je Amar Balihodžić.

Ponosni smo na uspjeh našeg studenata, kao i prof. Mirze Ibrišimovića te cijelog kolektiva Medicinskog fakulteta Univerziteta SSST koji se trude biti podrška studentima, te im omogućiti da stiču znanje iz različitih oblasti medicine ne samo na Univerzitetu nego i širom svijeta.