Dr. Rasim Jusufović učestvovao na konferenciji ISPOR u Barceloni

14. 11. 2018.

Profesor Univerziteta SSST dr. Rasim Jusufović sudjelovao je na konferenciji ISPOR Health Economics and Pharmacoeconomics koja je održana u Barceloni od 10. do 14. novembra 2018. godine. Prof. Jusufović govorio je na temu '' CRITERIA AND PROCESS OF RARE DISEASES MANAGEMENT IN CEE COUNTRIES ''

Cilj ove konferencije bio je prezentirati i raspravljati o aktuelnim farmaceutskim propisima lijekova, o lijekovima sa visokim cijenama u regiji, kao i o važnosti dostupnosti terapija pacijentima. Zaključci svih prezentacija na konferenciji, bit će također korišteni kao glavni princip za izgradnju dokazanog upravljanja rijetkim bolestima u zemljama u razvoju sa ograničenim resursima i ograničenim kapacitetima  za obavljanje složenih analiza.

Profesoru Rasimu čestitamo, i radujemo se njegovim budućim uspjesima na Univerzitetu i van njega.