Pripremni kurs za USMLE® Step 1

23. 01. 2019.

Pripremni kurs za (USMLE®) Step 1

Put do medicinske prakse i specializacije u SAD

Maksimalno povećajte svoje znanje uz sveobuhvatne materijale i pomoć naših istaknutih medicinskih stručnjaka i priznatih profesora medicine.

Šta je USMLE®?

Američki medicinski ispit za licenciranje (USMLE®) Step 1 procjenjuje sposobnost ispitanika da primijeni medicinsko znanje i vještine usmjerene na pacijenta. USMLE® Step 1 je prvi od tri ispita koji mora uspješno položiti bilo koji ispitanik koji želi dobiti licencu za obavljanje medicinske prakse u SAD-u.

Studenti imaju pravo na polaganje ispita USMLE® Step 1 nakon završetka druge godine Medicinskog fakulteta.

Zašto se pripremati?

Dobijeni rezultat je važna odrednica buduće medicinske prakse i specializacije u SAD. Ispitanik može testu da pristupi ograničen broj puta.  Trenutna prosječna prolaznost studenata iz Bosne i Hercegovine iznosi 42,9% u odnosu na 78,1% -> 90% za sve međunarodne i američke diplomante studija medicine. *

* izvor: Obrazovna komisija stranih medicinskih diplomanata (ECFMG®)

O SSST-u

Sarajevska škola za nauku i tehnologiju (SSST) je prvi Univerzitet u Bosni i Hercegovini koji je uključio Pripremni kurs za studente koji žele dobiti medicinsku dozvolu u SAD-u u svoj medicinski nastavni program, pružajući vještine i znanja potrebna za nastavak obrazovanja u SAD-u. SSST vam pruža niz fleksibilnih opcija za pohađanje kursa koje će odgovarati vašim potrebama, bez obzira da li tražite sveobuhvatan pregled ili samo trebate pomoć na određenim područjima medicine. Zato vam nudimo niz fleksibilnih mogućnosti pohađanja kursa, uključujući potpuno i djelimično učešće.

Vrijeme i mjesto održavanja

Trodijelni, 115-satni kurs održat će se u tri modula: 22-25.2.2019., 18-21.4.2019., i 28.6-1.7.2019 u prostorijama Sarajevske škole za nauku i tehnologiju, Hrasnička cesta 3a, Sarajevo, Bosna i Hercegovina. Modul 1 će se održati od 22-25.2.2019 i obuhvatit će fiziologiju, mikrobiologiju i farmakologiju.

Informacije o cijenama

Kurs je besplatan za studente Medicinskog fakulteta u Sarajevu. Kotizacija za ljekare je sljedeća:

Puno učešće: 5400 KM

Djelimično učešće: 1800 KM

Registrirajte se sada

Pozovite +387 33 975 017

Online na http://ssst.edu.ba

E-mail admissions@ssst.edu.ba

Broj učesnika je strogo ograničen i biće prihvaćen po redoslijedu prijave.