Uspješne priče nađu svoj put u BiH: Rastuće studije medicine na SSST-u

15. 03. 2019.

Zbog kavlitetnog obrazovanja koje nudi, međunarodno priznatnog akademskog osoblja i uspjeha studenata, Medicinski fakultet Univerziteta SSST iz godine u godinu sve  privlači pažnju i van granica Bosne i Hercegovine. Kao dokaz tome je nedavno objavljen članak u bečkim dnevnim novinama '' Der Standard '' za koji su govoorili profesor i dekan za nastavu i studentske poslove Medicinskog fakulteta Univerziteta SSST dr. Mirza Ibrišimović i student pete godine, Amar Balihodžić.

Poznata Austrijska novinarka Alicia Prager, pisala je o aktuelnom problemu odlaska medicinskog osobolja iz Bosne i Hercegovine, a prof. Mirza Ibrišimović i student Amar Balihodžić su Austrijskim čitateljima kao pozitivan i uspješan primjer visokoškolske ustanove u Bosni i Hercegovini, pričali o Univerzitetu SSST.

Članak možete pročitati na ovom linku:  https://derstandard.at/2000099061911/Mediziner-in-Bosnien-Bleiben-oder-gehen