Praktične vježbe sa studentima druge godine Medicinskog fakulteta

15. 03. 2019.

Medicinski fakultet Univerziteta SSST veliki fokus stavlja na praktičnu nastavu i rad u malim grupama studenata, kako bi se svaki profesor i asistent mogao pojedinačno posvetiti studentu i dati odgovore na njihova pitanja i nedoumice. Asistent na Medicinskom fakultetu Univerziteta SSST dr. Tarik Jarkoč, organizirao je vježbe sa studentima druge godine medicinskog fakulteta, te su na ovaj način svim studentima ali i uposlenicima Univerziteta SSST, pokazali svoje do sada stečeno znanje iz predmeta Fiziologije. Njihove kolege, aistenti, profesori ali i u drugi uposlenici našeg univerziteta, imali su priliku provjeriti svoj krvni pritisak, puls, EKG, zatim obaviti neurološki pregled refleksa, te pregled vidnog polja.

Naši studenti su pokazali zavidno znanje i ogromno interesovanje za ovu oblast te smo sretni i ponosni što se, zahvaljujući cijelom osoblju Medicinskog fakulteta Univerziteta SSST, obrazuju nove generacije odličnih ljekara iz svih oblasti medicine.