Svečana ceremonija dodjele diploma diplomantima i magistrantima SSST-a na Univerzitetu u Buckinghamu

25. 03. 2019.

Proteklog vikenda na prestižnom Univerzitetu u Buckinghamu ( Velika Britanija), održana je svečana ceremonija dodjele diploma diplomantima i  magistrima Univerziteta u Buckinghamu i Univerziteta Sarajevo School of Science and Technology ( SSST). Ovom prilikom, Vice-Chancellor Univerziteta u Buckinghamu, sir Anthony Seldon, poželio je dobrodošlicu prisutnima, održao svečani govor i čestitao diplomantima oba univerziteta na novostečenim akademskim titulama i postignućima.

Svečanu ceremoniju su svojim prisutvom uveličali brojni gosti iz kulturnog i javnog života Velike Britanije, kao i predstavnici ambasade Bosne i Hercegovine u Velikoj Britaniji, te izvršni direktor SSST-a, Emir Ganić i dekan studenata i direktorica Sarajevo Film Akademije ( SFA) Emina Ganić.

Univerzitet Sarajevska škola za nauku i tehnologiju (SSST) je jedini univerzitet u Bosni i Hercegovini i regiji čiji diplomanti stiču, pored diplome SSST-a, i međunarodno priznatu diplomu iznimno prestižnog i respektabilnog univerziteta – Univerziteta u Buckinghamu. Saradnja SSST-a sa Univerzitetom u Buckinghamu je jedinstvena, a univerziteti su ekskluzivni partneri u izgradnji i održavanju najviših akademskih standarda i najkvalitetnijeg sistema obrazovanja evropskog i svjetskog ranga.

Kroz najkvalitetnije i najsavremenije studijske programe na dodiplomskom i postdiplomskom studiju, studenti SSST stiču specijalizaciju u čak dvije oblasti (major i minor) i izvrsno aktivno znanje engleskog i njemačkog jezika, dva svjetska jezika nužna u savremenoj komunikaciji i poslovanju na svjetskom nivou, što znatno povećava njihovu konkurentnost, ne samo na domaćem nego i na svjetskom tržištu.