Dan Otvorenih vrata 2019

05. 04. 2019.

Danas smo imali prvi i iznimno uspješan Open Day na Univerzitetu, uz veliki broj srednjoškolaca iz cijele Bosne i Hercegovine. Dekani svih fakulteta, vođeni Prodekanesom za nastavu, Eminom Ganić, govorili su o svom radu i fakultetima mogućim budućim studentima na SSST-u, isticali ono što čini studiranje na SSST-u drugačijijm i unikatnim, te zašto ovo okruženje izaziva studente da napreduju i budu izvanredni.

Nakon oficijelnog predstavljanja Univerziteta, studenti su imali priliku posjetiti Kampus i naše laboratorije, prostore za učenje, biblioteku, IT centar, restoran i ostale sadržaje. Za one kandidate koji su se unaprijed prijavili, bio je organizovan i prijemni ispit nakon svečanosti. Svi prisutni imali su priliku i uživati u muzici našeg univerzitetskog benda Flying Sticks, uz opuštanje u Restoranu i druženje sa našim studentima.

Ove godine, SSST se zaista ima čime ponositi: uspostavili smo i pokrenuli novi program na Sarajevo Medical School, dobili smo priznanje kao jedan od 600 najboljih svjetskih univerziteta na QS World University Rankings listi, uspješno smo organizovali brojne konferencije, radionice, gostujuća predavanja itd. Nadamo se da će veliki broj učenika koje smo uživali upoznavati danas, postati dio našeg Univerziteta te početi graditi karijeru upravo ovdje. Sretno svima!