Student doktorskog studija na CSIS fakultetu Univerziteta SSST, Enes Hatibović na konferenciji Generalne Evropske skupštine o geoznanosti ( EGU) 2019, Beč, Austrija.

11. 04. 2019.

Sretni smo što možemo objaviti da je student doktorskog studija na Univerzitetu SSST Enes Hatibović učestvovao na konferenciji Generalne Evropske skupštine ( EGU) 2019, koja je održava od 08. do 13. aprila u Beču, Austrija. Jedan sastanak pokriva sve discipline na zemlji, planetarnu i svemirsku nauku. Glavni cilj EGU-a je osigurati forum na kojem naučnici posebno naučnici na početku karijere, mogu predstaviti svoj rad te razgovarati o svojima idejama sa stručnjacima iz oblasti geoznanosti.

Enes je predstavio svoj rad "Analiza promjena riječnih tokova rijeke Bosne, Bosne i Hercegovine upotrebom daljinski osjetljivih i hidrometeoroloških podataka", izvedenog pod nadzorom mentora Ajle Kulaglić.
Ove godine, Generalna skupština EGU-a 2019  imala je ogroman uspjeh s 4,776 usmenih izlaganja, 11.128 poster prezentacija i 1.419 prezentacija PICO-a s 15.075 naučnika  iz 106 zemalja, od kojih je 53% bilo mlađih od 35 godina.
S ponosom možemo reći da su Enes i Univerzitet SSST bili jedini učesnici  iz Bosne i Hercegovine na tako velikoj i važnoj konferenciji.