Free Market Road Show 2019

11. 04. 2019.

I ove godine na Univerzitetu Sarajevo School of Science and Technology organiziran je Free Market Road Show 2019 ( FMRS).

SSST tradicionalno organizuje ovaj događaj u Bosni i Hercegovini zahvaljujući višegodišnjoj i uspješnoj saradnji sa organizatorima FMRS-a iz Beča - Austrian Economics Center (AEC) i Friedrich A. Hayek Institute. Ovogodišnja konferencija otvorila je diskusiju na temu : '' Europe at a Crossroads ''

I ove godine ugostili smo  govornike i internacionalne eksperte iz oblasti ekonomije, politike i prava. Na panelu 1, govorili su :

• Federico Fernandez ( Senior Fellow Austrian Economics Center, President Fundacion Bases )
  • Ivan Jovetić ( School for International Economics, Finance and Business)
  • Chris Lingle ( Academic Advisory Council of the Globalization Institute). Moderator prvog panela bio je dr. Vjekoslav Domljan, Rektor Univerziteta SSST.

Drugi panel bila je zapravo debata na temu: Governments versus Markets čiji moderator je bio dr. Amer Demirović dekan Ekonomskog fakulteta Univerziteta SSST, a učesnici debate bili su studenti I, II, III i IV godine fakulteta za Ekonomiju i Biznis te Političke nauke i Međunarodne odnose Univerziteta SSST.

Hvala svim učesnicima ovogodišnje konferencije, organizatorima te studentima Univerziteta SSST na povjerenju i interesovanju. Vidimo se i naredne godine!