Dr. Jana Jevtić visiting scholar University of California at Berkeley

12. 06. 2019.

Veliko zadovoljstvo nam je objaviti da se profesorica na fakultetu Političkih nauka i Međunarodnih odnosa Univerziteta SSST dr. Jana Jevtić, već drugu godinu zaredom pridružila Kalifornijskom univerzitetu Berkeley ( UC Berkeley). Dr. Jana Jevtić svoje istraživanje provodi na odsjeku za antropologiju pod mentorstvom prof.dr. Charlesa Hirschkinda, jednog od vodećih imena u proučavanju masovnih medija i savremene islamske prakse.

Na UC Berkeley, prof. Dr. Jevtić dovršava knjigu pod nazivom: The Duty of Resistance: Ethnography of BDS Activism among Europe’s Muslims.

Prof. Dr. Jana Jevtić na Univerzitet Sarajevo School of Science and Technology vraća se u zimskom semestru akademske 2019/20 godine.