Konferencija dijaspore iz Bosne i Hercegovine

02. 07. 2019.

Druga konferencija dijaspore iz Bosne i Hercegovine “Mladi i BiH: Koračajmo zajedno” održana je u Sarajevu prošle sedmice. Cilj konferencije je okupljanje mladih iz dijaspore i njihovog povezivanja s predstavnicima institucija i nevladinog sektora u Bosni i Hercegovini ali i njihovog međusobnog uvezivanja u zemljama prijema. Predstavnici Ministarsva za ljudska prava i izbjeglice BiH kao organizator ovog uspješnog događaja su uspjeli okupiti više od 60 učesnika iz 14 različitih zemalja.

Univerzitet SSST je na drugom danu konferencije i panel diskusiji pod naslovom “Let’s Connect” imao priliku predstaviti jedan od najnovijih SSST projekata a to je Centar za Dijasporu. Veoma smo ponosi što su se prisutnim predstavili i SSST studenti koji su rođeni i odrasli u inostransvu a ipak su se odlučili svoje školovanje nastaviti u Bosni i Hercegovini na Unvierzitetu SSST te tako u pozitivnom svjetlu ispričali svoje iskustvo i povratak u našu zemlju. Emina, Irmel i Enis su bili odlični govornici!