KONKURS za upis studenata u prvu godinu II ciklusa studija na Univerzitetu Sarajevo School of Science and Technology u akademskoj 2019./2020. godini

03. 07. 2019.

Na osnovu člana 79. do 84. Zakona o visokom obrazovanju Kantona Sarajevo („Službene novine Kantona Sarajevo“, broj:33/17) i Pravila studiranja za drugi ciklus studija na Univerziteta Sarajevo School of Science and Technology (Univerzitet SSST), Univerzitet SSST objavljuje:

KONKURS

u akademskoj 2019./2020. godini

Konkurs se raspisuje za upis u prvu godinu drugog ciklusa studija koji se organizira na fakultetima / akademiji Univerziteta Sarajevo School of Sceince and Technology (u daljnjem tekstu: organizacione jedinice).

Studij se organizira u trajanju od dvije godine i nosi ukupno 120 (E)CTS bodova.

Školarina za jednu studijsku godinu II ciklusa studija u dvogodišnjem trajanju ( četiri semestra)  na Fakultetima Univerziteta SSST, uključujući odbranu magistarskog rada i potrebnu literaturu za kompletan studij, iznosi 10.170,32 KM odnosno u protivrijednosti 5.200,00 Eura.

Školarina za magistarski studij u jednogodišnjem trajanju (dva semestra), uključujući odbranu magistarskog rada i potrebnu literaturu za kompletan studij iznosi KM 18.384,80 odnosno u protivrijednosti 9.400,00 Eura.

Na Sarajevo Film Academy godišnja školarina iznosi KM 18.580,38 odnosno u protivrijednosti 9.500,00 Eura (devetihljadapetstotina Eur) za  državljane BiH.  Za strane državljanje godišnja školarina iznosi KM 24.447,87 KM odnosno u protivrijednosti 12.500,00 Eura (dvanaesthiljadapetstotina Eur) .

U prvu godinu II ciklusa studija studija u akademskoj 2019/2020. godini kandidati se upisuju u skladu sa planom upisa studenata na organizacionim jedinicama Univerziteta Sarajevo School of Science and Technolology, kako slijedi:

FAKULTET  ZA KOMPJUTERSKE NAUKE:

• 10  redovnih studenata

FAKULTET ZA INFORMACIONE SISTEME:

FAKULTET ZA EKONOMIJU:

• 10 redovnih studenata

FAKULTET ZA POLITIČKE NAUKE I MEĐUNARODNE ODNOSE:

• 10 redovnih studenata

SARAJEVO FILM ACADEMY (SFA):

10 redovnih studenata

Pravo učešća na Konkursu pod jednakim uvjetima imaju državljani Bosne i Hercegovine i strani državljani sa završenim odgovarajućim prvim ciklusom studija koji se vrednuje sa najmanje 180 odnosno 240 (E)CTS studijskih bodova, kao i kandidati koji su završili studij po predbolonjskim nastavnim planovima i programima u Bosni i Hercegovini, kao i kandidati koji su prvi ciklus odnosno predbolonjski studij završili izvan Bosne i Hercegovine, a za koje je nakon postupka priznavanja stranih visokoškolskih kvalifikacija utvrđeno da imaju završeno adekvatno obrazovanje za nastavak školovanja.

Na  II ciklus studija Sarajevo Film Academy  (SFA) studije mogu aplicirati:
a)  kanidati koji su studirali film i posjeduju i znanje i iskustvo u stvaranju filma; uz prijavu na konkurs obavezni su priložiti svoje prethodne radove iz oblasti filma, montaže ili kamere.

b) kandidati koji dolaze sa drugih fakulteta: književnost, filozofija, historija umjetnosti ili sa prava, ekonomije i samim tim imaju skromno ili nikakvo iskustvo na filmskom planu; uz prijavu na konkurs  prilažu motivaciono pismo, napisan scenario za kratki filim(dokumentarni ili igrani). Sa ovim kandidatima je obavezan intervju.

Utvrđivanje jedinstvene rang-liste svih prijavljenih kandidata vršit će se na osnovu prosječne ocjene koju su kandidati ostvarili u toku prvog ciklusa studija, odnosno nakon završetka studija po predbolonjskim nastavnim planovima i programima.

Preliminarna rang-lista svih primljenih i prijavljenih kandidata visokoškolske ustanove objavit će se na oglasnoj ploči i na web stranici Univerziteta SSST najkasnije dva dana nakon isteka roka za podnošenje prijava na Konkurs.

Na listu može staviti prigovor nezadovoljni kandidat u roku od tri dana od dana objave rektoru Univerziteta SSST. Rektor Unvierziteta SSST će odlučiti o prigovoru u roku od tri dana.

Kandidati mogu predati dokumente Studentskoj službi Univerziteta SSST u Sarajevu (Hrasnička cesta  3a) radnim danom od 9,00 do 16,00 sati.

Uz zahtjev za upis kandidati predaju:

1. originalna diploma i dodatak diplomi (za studente koji su završili bolonjski studij) o prethodno završenom studiju u Bosni i Hercegovini odnosno nostrificirana diploma za kandidate koji prethodni studij nisu završili u Bosni i Hercegovini (studenti Univerziteta u Sarajevu koji su završili prvi ciklus studija mogu do izdavanja diplome i dodatka diplomi predati uvjerenje o završenom studiju ukoliko se promocija i dodjela diploma vrši nakon završetka roka predviđenog za dostavljanje prijava za upis po ovom konkursu),
  2. izvod iz matične knjige rođenih i
  3. uvjerenje o državljanstvu.

Prijave na Konkurs za upis podnose se od 01. jula do 15.septembra 2019. godine