Master program - Međunarodno pravo

25. 07. 2019.

Postdiplomski programi na Univerzitetu SSST, osmišljeni su tako da studentima koji završe prvi ciklus studija i odluče se na master studij, obogatimo i unaprijedimo njihovo akademsko iskustvo, nudeći prvoklasnu priliku da postanu stručnjaci u željenoj oblasti. Bez obzira na to da li svoju karijeru namjeravate nastaviti u industriji, vladinom  ili nevladinom sektoru, ili ipak u akademskoj zajednici SSST na pravi način vas priprema za sve izazove koji će stajati pred vama.

Jedan od programa koji se nudi na postidiplomskom studiju na fakultetu Političkih nauka i Međunarodnih odnosa, jeste master program – Međunarodno Pravo.

Internacionalno pravo je master program koji je fokusiran na međunarodno pravo, te je pažljivo struktuiran i namjenjen studentima sa diplomom pravnog fakulteta ili fakulteta iz srodnog područja, koji se žele specijalizirati i dobiti znanje u različitim područjima međunarodnog prava.

Program nudi specijlizirane module u svim relevantnim područjima međunarodnog prava, te je osmišljen tako da se studentima omogući ne samo stjecanje teorijskog znanja nego i praktičnih vještina. Nakon završetka ovog programa, studenti će moći interpretirati i primjeniti relevantna pravila međunarodnog prava u praksi.

Nakon završetka programa, studenti će steći kvalifikacije koje će im omogućiti zaposlenje u javnim institucijama, privatnim kompanijama, nevladinim i međunarododnim organizacijama, koje trebaju stručnjake u području međunarodnog javnog prava, ljudskih prava i evropskog prava.

Studenti svih društvenih nauka (npr. Ekonomija, političke nauke, međunarodni odnosi i pravo) stječu dublja znanja i vještine u području međunarodnog prava, ljudskih prava i međunarodne ekonomije, što će im, ovisno o njihovoj dodiplomskoj razini, dati konkurentsku prednost pri prijavljivanju na pozicije kao što su: pravni savjetnici u međunarodnim ili domaćim organizacijama, upravne institucije i sudovi, politički analitičari, međunarodni izvjestitelji, menadžeri međunarodne trgovine, voditelji projekata, pravni savjetnici u međunarodnim i europskim poslovima i slično.

Ukoliko želite da svoj akademski put nastavite na Univerzitetu SSST i birate master program Međunarodno pravo, više informacija potražite na našoj web stranici www.ssst.edu.ba , pozovite nas na broj telefona 033/975-001/002 ili nam pišite na email adresu admissions@ssst.edu.ba

Vaša budućnost počinje sa nama!