Kako izabrati profesiju? Čime se želim baviti? Gimnazijalci školski dan proveli na Univerzitetu SSST

28. 02. 2020.

Posljednji četvrtak u mjesecu februaru proveli smo sa učenicima trećeg i četvrtog razreda Gimnazije SSST koji su na Univerzitetu SSST proveli jedan školski dan, sa ciljem dodatne edukacije i pomoći pri izboru poziva i nastavka školovanja. Gimnazija SSST je dio porodice Univerziteta Sarajevo School of Science and Technology i naši učenici se tokom četverogodišnjeg školovanja pripremaju za sve izazove koji ih čekaju prilikom upisa na univerzitet. Vrijeme provedeno sa gimnazijalcima iskoristili smo kako bi smo im bolje predstavili programe koje SSST nudi, imali su priliku razgovarati sa dekanima fakulteta te upoznati se sa studentskim klubovima i svim vannastavnim aktivnostima. Učenici su imali priliku vidjeti biblioteku, it centar, labaratorije za medicinske i tehničke nauke te na kraju uz ručak dijeliti svoje impresije koje su stekli tokom dana.

Cilj i želja je učenike usmjeriti i pomoći im pri izboru profesije, dati im podršku i vjetar u leđa da se bave poslom koji vole, motivisati ih da uče, pišu i bore se za svoje snove.

Sretni smo što je pred nama generacija mladih ljudi koji su željni znanja, imaju ciljeve i sigurni smo da ćemo biti ponosni na sve njih.