PRVA OBAVIJEST za četvrti Mediteranski forum: Sarajevsko-Dubrovnik Constallation

19. 05. 2020.

Čast i zadovoljstvo nam je i ove godine najaviti da Univerzitet Sarajevska škola za nauku i Tehnologiju ( SSST) u Sarajevu, planira održati četvrti po redu Mediteranski forum: Sarajevo-Dubrovnik Constellation koji će se održati u konferencijskom centru Univerziteta SSST u petak 23. i subotu 24. oktobra 2020. godine.

Prvi dan ovog velikog događaja organizujemo Rektorsku konfereciju o mediteranskim  perspektivama u sljedećem desetljeću koja će okupiti predstavnike velikih Univerziteta i SSST partnere iz regije.

Naredni dan bit će posvećen naučnim i tehnološkim dostignućima predstavljenim kroz četiri različite konferencije koje će se istovremeno održavati:

• Napredak u medicinskoj i stomatološkoj praksi i nauci;
  • Sunčeva energija u mediteranskim gradovima;
  • Digitalizaija i nove tehnologije;
  • Posebna konferenija o ljudskim migracijama u vremenu globalnih promjena te Mediteranski forum – naučna konferencija o podatcima ( MeFDATA2020)

Uskoro više detalja i službeni poziv za prijave!