Profesoru Schwarz-Schillingu uručena svečana deklaracija o Profesuri

02. 11. 2020.

Christian Schwarz-Schilling Profesura je svečano proglašena početkom akademske 2020/2021. godine, na Ceremoniji diplomiranja 13. generacije studenata SSST, 26. septembra. Nažalost, zbog restrikcija uzrokovanih prisutnom pandemijom, Profesor Schwarz-Schilling nije bio u mogućunosti da doputuj i učestvuje u ceremoniji. Dr. Adnan Huskić, predavač na Univerzitetu SSST, ali i prvi nosilac Christian Schwarz-Schilling profesure u oblasti internacionalnih odnosa i političke nauke, primio je ovo priznanje u ime profesora Schwarz-Schillinga.

Mjesec dana poslije, priznanje je konačno došlo do svog odredišta u Berlinu i uručeno je Profesoru (fotografije iz privatne kolekcije, ljubaznošću Ureda Profesora Schwarz-Schillinga).

Univerzitet SSST će za cilj i nakanu imati oblikovanje nove generacije političkih eksperata i diplomata formiranih ovom profesurom, time odajući počast naslijeđu koje kombinuje britkost političkih vještina, diplomatskih sposobnosti i ekspertize u integrativnoj medijaciji, kakve baštini sam Profesor Schwarz-Schilling.