Prva zvanična posjeta dr. Melike Husić-Mehmedović, ministrice za nauku, visoko obrazovanje i mlade KS, Univerzitetu Sarajevo School of Science and Technology (SSST)

13. 01. 2021.

Danas je na Univerzitetu Sarajevo School of Science and Technology (SSST) upriličen zvanični susret novoimenovane ministrice za nauku, visoko obrazovanje i mlade Kantona Sarajevo, dr. Melike Husić-Mehmedović, i predsjednika Univerziteta SSST, akademika Ejupa Ganića. Ovo je jedna od prvih u nizu posjeta novoizabrane Ministrice privatnim, kao i državnim univerzitetima sa ciljem uspostavljanja osnova dobre saradnje, te upoznavanja sa dosadašnjim rezultatima i planom rada.

Akademik Ganić je predstavio Univerzitet SSST, njegove programske kapacitete, naučno-istraživački potencijal i izuzetnu spremnost za saradnju i buduću kooperaciju Ministarstva i Univerziteta na nizu projekata. Ideje i projekti o kojima se razgovaralo su buduća izrada zakona o visokom obrazovanju, iniciranje naučnog i akademskog summita na kojem će profesori-istraživači različitih univerziteta, uključujući i one u dijaspori, imati priliku da razmjene kontakte i osnaže svoju mrežu saradnika, oživljavanje studentske interakcije i uvezivanja kroz zajedničke studentske aktivnosti itd. Akademik Ganić je pohvalio inicijativu Ministrice za zvanične posjete visokoobrazovnim institucijama, te izrazio želju da se saradnja uspostavi u sličnom tonu. Ministrica Husić-Mehmedović je obećala veći angažman Ministarstva i zalaganje za razvijanje snažnije saradničke mreže na nivou univerziteta.

Sastanak je finaliziran uz razmjenu kontakata i planiranje narednih susreta, uz obostrano zadovoljstvo zaključenim.