IZABRANI PROJEKTI NA TEMU “ŠTA TEBI ZNAČI BIH? – OSTALI”

28. 05. 2022.

IZABRANI PROJEKTI NA TEMU
“ŠTA TEBI ZNAČI BIH? – OSTALI”

Sa zadovoljstvom objavljujemo izabrane projekte na temu “Šta tebi znači BiH? - Ostali”, u okviru istoimenog projekta koji Univerzitet Sarajevo School of Science and Technology (SSST) realizuje u saradnji sa Konrad Adenauer Fondacijom u BiH. Autorice i autori izabranih projekata su:

Abas Hamzi

Anvar Nijemčević

Isidora Ratković i Emina Šehić

Mina Vavan i Hamza Demirović

Ove godine, tema projekta je „Ostali“ i podrazumijeva osvrt na bosanskohercegovačku društvenu zajednicu u kojoj živimo, iz jedinstvene perspektive onih koji su, bilo ustavnom definicijom ili pripadnošću određenoj marginaliziranoj skupini – Ostali. Fokus je na glasovima sa margina političkog, socijalnog i ekonomskog života, čija iskustva jasnije ocrtavaju izazove evropske budućnosti Bosne i Hercegovine.

Podsjećamo, Univerzitet SSST u saradnji sa Konrad Adenauer Fondacijom u BiH objavio je javni poziv mladim umjetnicama i umjetnicima koji žele napraviti kratki film adresirajući pitanje “Šta tebi znači BiH? - Ostali”. Producentica projekata je Emina Ganić, direktorica Sarajevo Film Academy (SFA) Univerziteta SSST. Izabrane umjetnice i umjetnici će u predstojećem periodu raditi na razvijanju scenarija u saradnji sa produkcijskim timom Sarajevo Film Academy. Snimanja će biti organizovana u Sarajevu, koristeći kapacitete SFA.