Dugogodišnja saradnja sa Bit Alijansom nastavlja se jačim intenzitetom

09. 06. 2022.

Univerzitet Sarajevo School of Science and Technology (SSST) predano razvija projekte kojima učvršćuje svoju poziciju lidera u vrhunskom obrazovanju, te postaje centar rastućih inicijativa, naučnoistraživačkog rada i saradnje sa industrijom i važnim kompanijama.

Na nedavno održanom radnom sastanku sa gospodinom Damirom Maglajlićem, izvršnim direktorom Bit Alijanse, potvrđen je ranije potpisan sporazum o saradnji sa ovim ključnim sjecištem i centrom okupljanja najvećih IT kompanija, te važnim saradnikom u oblasti IT industrije i digitalizacije u Bosni i Hercegovini. Također, razgovaralo o ranije dogovorenim aktivnostima koje se odnose na organizaciju zajedničkih događaja, studentskih praksi te podrške mladim ljudima u realizaciji njihovih ideja. Odlučeno je da će se, nakon dvogodišnjih sporijih aktivnosti tokom COVID-19, osigurati saradnja kroz nekoliko ključnih inicijativa koje će sažeti napore uložene u digitalizaciju, inovaciju i tehnološka dostignuća vidljiva u aktivnostima studenata Univerziteta SSST, te podršku industrije, koju će osigurati Bit Alijansa u okviru svoje razgranate profesionalne mreže.

Zadovoljstvo nam je imati Bit Alijansu kao jednog od partnera u kreiranju bolje budućnosti za mlade ljude na Univerzitetu SSST i u BiH.