SSST će predvoditi jedan od tri bh digitalna hub-a pod EU4DigitalSME kišobranom!

20. 06. 2022.

Službeno je – potpisan je Memorandum o razumijevanju između Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit GmbH (GIZ) i konzorcija na čelu sa SSST-om, a sastojao se od Instituta za standardizaciju BiH (ISBiH), Instituta te metrologije BiH (IMBIH) BiH i Bosne i Hercegovine Medicinski i biološki Inženjersko društvo (DMBIUBIH), da stane iza jednog od tri digitalna haba koja se razvijaju u BiH, a pokreću Evropska unija i Federalno ministarstvo ekonomske saradnje i razvoja (BMZ).

Projekt EU4DigitalSME usmjeren je na stvaranje omogućavajućeg okruženja za MSP-ove za uspješno provođenje digitalizacije i inovacijskih transformacija. Osim rješavanja potreba za digitalnom transformacijom MSP-ova, projekt uključuje i aktere na makro razini za poboljšanje ukupnih okvirnih uvjeta za promociju inovacija i digitalizaciju MSP-ova.

Prve aktivnosti za početak projekta zakazane su za narednu sedmicu a koordinira GIZ. Ova globalna inicijativa dolazi u nizu mnogih aktivnosti na digitalizaciji ekonomskih procesa i približavanju BiH EU standardima uspješnog poslovanja i kompetencija.

Čestitke SSST timu što je još jednom prepoznao kako inovacije, tehnologija i nauka mogu donijeti transformativne promjene na bolje!

#eu4digitalsme #europeanunion #giz #bmz #projects #digitalinnovation #digitalhubs #digitalbusiness #sucess #projectimplementation