Kampanja 16 dana aktivizma protiv rodno zasnovanog nasilja počela na Univerzitetu SSST

02. 12. 2022.

Započeli smo našu kampanju 16 dana aktivizma protiv rodno zasnovanog nasilja, dovodeći ovu svjetsku inicijativu u svoje redove. To znači da ćemo do 8. decembra pozivati ​​na prevenciju i eliminaciju nasilja nad ženama i djevojčicama u svoj njegovoj raznolikosti, okupljajući profesore, studente, aktiviste i neke zanimljive sadržaje za razmišljanje i razgovaranje.

Naši vrijedni studenti volonteri podijelili su bedževe svojim kolegama i profesorima i prijavili ih za intenzivan i zanimljiv program koji se odvija u naredne tri sedmice. I ne samo to – ovo je prilika da još jednom ukažemo na važnost procesa gender mainstreaminga na univerzitetima u Bosni i Hercegovini i predstavimo naš akcioni plan za ravnopravnost spolova kao prvi korak u promjeni sistema iznutra.

Kampanja 16 dana aktivizma jedna je od aktivnosti podržanih u okviru UNIGEM-a, a koordinira TPO fondacija.

Za one od vas koji danas niste mogli biti s nama – imamo puno aktivnosti u nizu pa se prijavite i podržite ovu vrijednu stvar!

@tpofondacija #16daysofactivism #stopgenderbasedviolence #stopnasiljeprotiv žena #akcioni plan za rodnu ravnopravnost #ssst