Elmedin Konaković, ministar vanjskih poslova BiH u SSST: Obrazovanje je okosnica svakog napretka

24. 03. 2023.

Imali smo čast i zadovoljstvo da nam kao gost predavač bude nedavno imenovani ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elemedin Konaković. Gospodin Konaković je istaknuta ličnost nacionalne politike, a Ministarstvo na čijem je čelu igra ključnu ulogu u međunarodnim odnosima i statusu naše zemlje na globalnoj sceni.

Navodeći važne korake koje tek trebamo poduzeti na nacionalnoj razini, posebice u svjetlu nedavnog statusa kandidature za EU, ministar vidi svijetlu budućnost zemlje, u kojoj će obrazovani ljudi imati najvažniju ulogu. Pravo obrazovanje nije samo alat s kojim kročimo u svijet – ono je također pokretačka snaga iza naših sposobnosti, kompetencija i perspektive te igra ključnu ulogu u oblikovanju i usmjeravanju svake osobe. I dok su međunarodne mogućnosti i karijere u inozemstvu važni, jednako je bitno pridonijeti strukturiranju nacionalne zajednice sposobnih i odlučnih mladih ljudi, s idejama, inovacijama i strategijama za budućnost.

Studenti i profesori SSST bili su oduševljeni što su imali priliku razmijeniti mišljenja i čuti o strategijama Ministarstva, te inicijativama za jačanje veza između akademske zajednice i donositelja odluka, za snažniji globalni imidž Bosne i Hercegovine.

Ministarstvu vanjskih poslova želimo uspjeh u svim budućim planovima i zahvaljujemo ministru što je u svom gustom rasporedu odvojio vrijeme za posjet našem Sveučilištu.

#mofabih #vanjskiposlovi #razgovorsaodlucima #decisionmakersbih #predavanje #ssst