Naš serijal diplomatskih predavanja se vraća s gospodinom Stefanom Ellerom, šefom kooperacija u Delegaciji Evropske unije u Bosni i Hercegovini.

22. 11. 2023.

Sretni smo što možemo najaviti dugo očekivani povratak naših diplomatskih predavanja!

Prvi gost u novoj akademskoj godini bio je gospodin Stefano Ellero, šef kooperacije u Delegaciji Evropske unije u Bosni i Hercegovini.

Ovo je bila dragocjena prilika za sticanje uvida u planove i očekivanja EU, i zaista je bilo nezaboravno iskustvo za naše studente.

Gospodin Ellero je pružio ubjedljiv pregled planova EU za Bosnu i Hercegovinu, pružajući  uvide u ključne portfolije. Diskusija je takođe istražila očekivanja EU u vezi sa obrazovanjem, osvrčući se na  ključne vještine koje bi studenti trebali razvijati.

Jedan od najinteresantnijih dijelova predavanja bilo je istraživanje gospodina Ellera o fondovima i državnim institucijama odgovornim za IPA fondove. Studenti su imali jedinstvenu priliku da prošire svoje znanje o ovoj važnoj temi.

Uskoro nova diplomatska predavanja kojima se posebno radujemo!